You are not allowed to perform this action
lens:min135rokmc
Table of Contents
(Minolta 135mm f/2.8 MC Tele Rokkor-PF
(INSERT SINGLE HERO IMAGE HERE - other images below in media section)
Features
Tech Specs
| Focal Length | 135 |
| Max Aperture | f/2.8 |
| Min Aperture | f/22 |
| Image Format | FF |
| Minimum Focus | 5' |
| Iris Blades | 6 |
| Optical Design | - |
| Squeeze | - |
| Front Diameter | 2.240“ |
| Filter Thread | 55mm |
| Native Mount | Minolta |
| Data Protocol | None |
| Length | 4” |
| Weight | 452g |
| Body Telescope | 12.7mm |
| Body Material | Aluminum |
| Focus Drive | Manual |
| Iris Drive | Manual |
| Zoom Drive | Manual |
History
Release Date:
Design Revisions:
Modifications
Notes
Media
lens/min135rokmc [.txt] · Last modified: 2021-02-09 / 12:07:55 pm PST by M
