You are not allowed to perform this action
lens:entaniyahal_250-2.3-6mm_f_2.8
Table of Contents
Entaniya HAL 250 - 2.3-6mm (Variable Fixed Focus) f/2.8
Summary
Tech Specs
| Manufacturer | Entaniya |
| Series | HAL 250 |
| Model | - |
| Focal Length | 2.3-6mm (Variable Fixed Focus) |
| Max Aperture | f/2.8 |
| Min Aperture | - |
| Format | Variable |
| Image Circle | Variable |
| Minimum Focus | N/A |
| Focus Rotation | N/A |
| Iris Blades | N/A |
| Optical Design | 18/12 |
| Squeeze | none |
| Front Diameter | 150mm |
| Filter Thread | none |
| Focus/Zoom Rod | - |
| Native Mount | MFT, E, C, EF |
| Data Protocol | none |
| Length | 4.7 in. |
| Weight | 11588 g |
| Body Telescope | none |
| Body Material | Aluminum |
| Focus Drive | Manual |
| Iris Drive | Manual |
| Zoom Drive | - |
History
Country of Origin: China
Release Date: -
Launch Price: -
Design Revisions:
Service
Notes
Media
lens/entaniyahal_250-2.3-6mm_f_2.8 [.txt] · Last modified: 2024-03-21 / 11:49:44 am PDT by L