You are not allowed to view old revisions.
lens:znw1425
This is an old revision of the document!
Table of Contents
Zunow 14-25mm T2.5
Features
Tech Specs
| Focal Length | 14-25mm |
| Max Aperture | T2.5 |
| Min Aperture | - |
| Image Format | S35 (28.3mm) |
| Minimum Focus | 11“ |
| Iris Blades | - |
| Optical Design | - |
| Squeeze | - |
| Front Diameter | 95mm |
| Filter Thread | - |
| Native Mount | PL |
| Data Protocol | - |
| Length | - |
| Weight | - |
| Body Telescope | - |
| Body Material | - |
| Focus Drive | - |
| Iris Drive | - |
| Zoom Drive | - |
History
Release Date:
Design Revisions:
Modifications
Notes
Media
lens/znw1425.1615874907 [.txt].gz · Last modified: 2021-03-15 / 11:08:27 pm PDT by M
