You are not allowed to view old revisions.
lens:zes50sp
This is an old revision of the document!
Table of Contents
Zeiss 50mm T1.5 Supreme Prime
Features
Tech Specs
| Focal Length | 50 |
| Max Aperture | T1.5 |
| Min Aperture | - |
| Image Format | 35mm FF, Vista Vision |
| Minimum Focus | 18“ |
| Iris Blades | - |
| Optical Design | - |
| Squeeze | - |
| Front Diameter | 95mm |
| Filter Thread | - |
| Native Mount | PL, LPL, EF |
| Data Protocol | XD |
| Length | 4.7” |
| Weight | 2.69 lbs |
| Body Telescope | - |
| Body Material | - |
| Focus Drive | - |
| Iris Drive | - |
| Zoom Drive | - |
History
Release Date:
Design Revisions:
Modifications
Notes
Media
lens/zes50sp.1613522605 [.txt].gz · Last modified: 2021-02-16 / 04:43:25 pm PST by L
