You are not allowed to view old revisions.
lens:pnv180cseriesana
This is an old revision of the document!
Table of Contents
Panavision C Series 180mm T2.8
Summary
Tech Specs
| Manufacturer | Panavision |
| Series | Anamorphic |
| Model | C Series |
| Focal Length | 180mm |
| Max Aperture | T2.8 |
| Min Aperture | - |
| Format | - |
| Image Circle | - |
| Minimum Focus | 84in |
| Focus Rotation | - |
| Iris Blades | - |
| Optical Design | - |
| Squeeze | - |
| Front Diameter | 3.75in |
| Filter Thread | - |
| Focus/Zoom Rod | - |
| Native Mount | - |
| Data Protocol | - |
| Length | 12.4in |
| Weight | 8lbs |
| Body Telescope | - |
| Body Material | - |
| Focus Drive | - |
| Iris Drive | - |
| Zoom Drive | - |
History
Country of Origin:
Release Date:
Launch Price:
Design Revisions:
Service
Notes
Media
lens/pnv180cseriesana.1712266303 [.txt].gz · Last modified: 2024-04-04 / 02:31:43 pm PDT by J