You are not allowed to view old revisions.
lens:tlsmamiya64524mm_fisheye
This is an old revision of the document!
Table of Contents
TLS Mamiya 645 24mm Fisheye -
Summary
Tech Specs
| Manufacturer | TLS |
| Series | Mamiya |
| Model | 645 |
| Focal Length | 24mm Fisheye |
| Max Aperture | - |
| Min Aperture | - |
| Format | - |
| Image Circle | - |
| Minimum Focus | - |
| Focus Rotation | - |
| Iris Blades | - |
| Optical Design | - |
| Squeeze | - |
| Front Diameter | 134mm |
| Filter Thread | - |
| Focus/Zoom Rod | - |
| Native Mount | PL/LPL |
| Data Protocol | - |
| Length | 98.3mm |
| Weight | - |
| Body Telescope | - |
| Body Material | Aluminum |
| Focus Drive | Manual |
| Iris Drive | Manual |
| Zoom Drive | n/a |
History
Country of Origin: -
Release Date: -
Launch Price: -
Design Revisions:
Service
Cine-Mod
Notes
Media
lens/tlsmamiya64524mm_fisheye.1710164925 [.txt].gz · Last modified: 2024-03-11 / 06:48:45 am PDT by J