(insert image here)
| Focal Length | 35-70mm |
| Max Aperture | f/3.5 |
| Min Aperture | f/22 |
| Image Format | Full Frame |
| Minimum Focus | 3.5'/1m |
| Iris Blades | 6 |
| Optical Design | |
| Squeeze | None |
| Front Diameter | 2.708“ |
| Filter Thread | 60mm |
| Native Mount | Leica R |
| Data Protocol | |
| Length | |
| Weight | |
| Body Telescope | |
| Body Material | Aluminum |
| Focus Drive | Manual |
| Iris Drive | Manual |
| Zoom Drive | Manual |
This section restricted to Duclos Staff users.
This section only visible to STAFF level users.
Service Manual: (Insert link to manual here)
| Service | Hours | Service Notes |
|---|---|---|
| CLA | - |
Special Service Notes:
Cine-Mod Notes
Focus Gear ID: 2.832
Zoom Gear ID: 2.675
Iris Gear ID: 2.675
De-click Y/N:
Additional Notes:
…end of Staff section